top of page

Často kladené otázky

​Kdy je možné na univerzitu nastoupit?

Na UCB je možné nastoupit jak v září, tak v únoru. Deadline pro podání přihlášky je zpravidla maximálně 3 týdny před začátkem studia.

 

Mohu na UCB nastoupit i když budu dělat závěrečné zkoušky až v září?

Ano, výuka na UCB začíná zpravidla až kolem 20. září.

Do kdy si můžu přihlášku na UCB poslat?

Oficiální UCAS deadline je 25. ledna. Tehdy se uzavírá první kolo přihlášek. V případě, že se Vám podaří přihlášku poslat v tomto termínu, je téměř na 100% jasné, že ve Vámi zvoleném oboru bude stále místo. Nicméně přihlášky lze posílat až do 30.6. Pokud jste se však o nás dozvěděli později, není problém podat si přihlášku i v létě.

Pokud budeme mít ve Vámi zvoleném oboru stále místo, rádi Vás na naši univerzitu přijmeme.

Mohu požádat o koleje i když budu dělat maturitu až v září?

O koleje požádat můžete, avšak místo vám může být schváleno až když jste na univerzitu přijati. 

Mohu si na kolej pozvat návštěvu?

Návštěvníci přes den jsou naprosto v pořádku. Návštěvníci během noci musí být předem nahlášeni a musíte uvést přesný počet osob, kvůli bezpečnosti.

Mohu mít pokoj jen pro sebe?

Ano, student má vždy samostatný pokoj. Volíte pak ze dvou možností, a to pokoj s vlastní koupelnou, nebo pokoj se sílenou koupelnou, který je levnější.

 

Kolik lidí žije na patře a co tam všechno najdu?

Na patře je 6-10 studentů, se kterými sdílíte kuchyni. V pokoji najdete: postel s matrací, skříň, stůl, židli, polici, wifi. V kuchyni a malém obývacím pokoji jsou všechny potřebné spotřebiče včetně mikrovlnky, žehlicího prkna a žehličky. Prádelna je součástí kolejí.

 

Co znamená Conditional Offer?

To znamená, že jsme Vás podmínečně přijali a musíte nám ještě dodat dokumenty, jako je například maturitní vysvědčení.

 

Co znamená Unconditional Offer?

To znamená, že můžete oslavovat, protože Vás na univerzitu přijali.

​ 

Jak je to se zdravotním pojištěním v Anglii?

Na Slovensku/v Čechách se nemusíte odhlašovat ze zdravotní pojišťovny. Když nastoupíte na UCB vyžádáte si potvrzení o studiu, které odevzdáte na příslušné úřady a jste normálně evidováni jako studenti u nás. Pokud však nastoupíte do zaměstnání, zeptejte se, zda zaměstnavatel nebude za Vás zdravotní pojištění platit, abyste se případně ve svém státě odhlásili. Vždy je však dobré poradit se před odjezdem se svojí pojišťovnou.

Doporučujeme také zřízení ročního cestovního pojištění.

Kde najdu všechny informace o mé přihlášce?

Pokud jste si již vyplnili a odeslali přihlášku přes www.ucas.com, tak veškeré informace o změnách ve Vaší přihlášce naleznete na této web stránce.

Pokud jste se hlásili přímo přes UCB, informujte se o u nás.

 

Co znamená TOP-UP?

TOP-UP znamená, že pokud již studujete VOŠ na Slovensku nebo v Čechách, tak můžete ve studiu pokračovat na UCB a dodělat si tak poslední rok bakalářského studia v Anglii. Získáte anglický diplom pouze za jeden rok studia a budete mít celosvětově uznatelný bakalářský titul. TOP-UP obory může studovat student, který má VOŠ obor jemu podobný. Diplom je uznatelný po celém světe.


Jak vypadají zkoušky na UCB?

Britský systém funguje na jiném principu než ten náš. Nebudete mít zápočty a zkoušky, ale budete mít vždy zkoušky formou individuální či týmové práce. Bude se tedy jednat o psaní esejí, reportů a přípravy prezentací. Také budete společně se skupinou pracovat na zajímavém projektu, kde se naučíte sami za sebe dělat stanovené úkoly, stejně tak pracovat v týmu. Z každého předmětu budete mít během semestru dvě zkoušky. Na vypracování každého zadání máte minimálně 4-6 týdnů. Ústní zkoušky na naší univerzitě zpravidla nebývají, mohou být však v oborech jako je Sport Therapy, Media Make-up a dalších oborech spadajících do skupiny kreativních oborů.

Jaké jsou závěrečné zkoušky? Budu dělat státnice?

Závěrečná zkouška se skládá jen z napsání a odevzdání bakalářské, či diplomové práce. Práce se dále neobhajuje a nemáte ani státnice jako je tomu u nás. Musíte udělat všechny předměty na dostatečný počet kreditů a odevzdat závěrečnou práci.

 

Jak je to s náhradními termíny na zkoušky/popř. co se stane, když neudělám nějakou zkoušku?

Pokud jste neudělali nějakou zkoušku, tak ji oficiálně můžete opakovat jen jednou. Poté můžete dostat maximální počet 40 % což je hranice, abyste zkouškou prošli. Na UCB se Vám z každého předmětu dostane neskutečné množství pomoci, a proto doporučujeme využít toho na maximum.

 

Co je NIN?

NIN znamená National Insurance Number a MUSÍ ho mít každý kdo chce v Anglii legálně pracovat. Na základě tohoto čísla Vám strhávají daně a evidují Vás. Pokud NIN nemáte a přesto pracujete, znamená to, že to děláte NELEGÁLNĚ.

 

Jak získám NIN?

NIN získáte po osobní schůzce v Job Centre na Summer Row (je to stejná ulice, na které najdete jeden z UCB kampusu). Přípravný týden před začátkem univerzity Vám v těchto věcech skvěle poradí.

Náš personál Vám poskytne telefon, abyste do Job Centra mohli zavolat a zažádat si o termín schůzky. Po osobním pohovoru, který je velmi běžný a nenáročný obdržíte dokument, který potvrdí, že jste si o NIN požádali.

S tímto dokumentem si již můžete nechat zaměstnat, zatímco budete čekat na svoji kartu pojištěnce. NIN Vám přijde na UK adresu a máte jej už na celý život. Pečlivě si tento dokument uschovejte.

bottom of page