top of page

BIRMINGHAM

Kde se vlastně Birmingham nachází a jaký je?

13226818_1155311584518910_82532287365541

Birmingham je srdcem Anglie a je pouhé dvě hodiny od Londýna. V nejnovějším světovém hodnocení se pyšní statusem nejmladšího města Evropy. Jeho zákoutí jsou plná krásných míst, kde natrefíte na studenty z celého světa. Toto kouzlo se Vám neokouká, stejně tak jako krásné parky, moderní sportoviště či koncertní haly, které vítají interprety světového rázu.

980244-birmingham.jpg

Studenti si velmi často přivydělávají v nekonečném množství barů, restaurací, hotelů a obchodů, kterým jde jen málokdy odolat. Pokud milujete život, ať už ten noční, kdy hudební a taneční místa objevíte opravdu všude, či denní, kdy toulání po městě s návštěvami galerie či zajímavého kulturního místa je Vaší volbou, Birmingham Vás nezklame. Jeho moderní ráz spojený s typickými anglickými baráčky, vodními kanály a malými útulnými hospůdkami je opravdu kouzelný.

AdobeStock_57465039(1).jpeg

Fakt, že Birmingham je nejmladším městem Evropy udávají také analýzy firem, kdy pozice vrcholového management zastávají velmi mladí absolventi vysokých škol. Proto uvidíte sami, že toto město nikdy nespí a je plné úžasných příležitostí. Pokud se chcete naučit něco nového, věřte, že zde se meze nekladou. Začít studovat v takovémto městě, které se neustále vyvíjí je obrovskou příležitostí pro všechny, kteří budou hledat uplatnění v dynamických oborech jako se právě na UCB vyučují.

Plane in the Sky

Do Birminghamu létají přímé linky jak z Prahy, tak Bratislavy. Letiště je pouhých 15min vlakem od samého centra, kde je nejen naše univerzita, ale i ubytovací campusy pro studenty. S dopravou si tedy nemusíte dělat starosti, vše je snadné, přehledné a cenově velmi dostupné.

AdobeStock_201597046.jpeg

I když je Birmingham 2. největší město Británie velmi rychle zjistíte, že centrum města je poměrně malé a projdete ho za chvíli. Nepotřebujete proto žádné jízdenky na autobus, či tramvaj, nebo dokonce metro, které Birmingham ani nemá a můžete se naprosto spolehnout, že vše je v docházkové vzdálenosti do 15ti minut. Birmingham je zkrátka město, které Vám rychle přiroste k srdci a bude se Vám těžko odcházet. Město se také pyšní několika oceněními: Rough Guides zmiňuje Birmingham jako “World’s Top Ten Cities” v roce 2015, Group Leisure Magazine označil Birmingham jako “Best UK city to visit” .

Natwest Student Living.PNG

Natwest's student living index 2016 označil Birmingham jako město, které si finančně může dovolit každý student. Ano, náklady máte o 1/3 nižší než v Londýně, přičemž minimální mzda je stále ve všech britských městech stejná.

Co tedy dodat na závěr? Nenechte se připravit o příležitost strávit Vaše studentská léta zrovna zde.

Chci se jít podívat do Birminghamu.

bottom of page