BIRMINGHAM

Kde se vlastně Birmingham nachází a jaký je?

Birmingham je srdcem Anglie a je pouhé dvě hodiny od Londýna. V nejnovějším světovém hodnocení se pyšní statusem nejmladšího města Evropy. Jeho zákoutí jsou plná krásných míst, kde natrefíte na studenty z celého světa. Toto kouzlo se Vám neokouká, stejně tak jako krásné parky, moderní sportoviště či koncertní haly, které vítají interprety světového rázu.

Studenti si velmi často přivydělávají v nekonečném množství barů, restaurací, hotelů a obchodů, kterým jde jen málokdy odolat. Pokud milujete život, ať už ten noční, kdy hudební a taneční místa objevíte opravdu všude, či denní, kdy toulání po městě s návštěvami galerie či zajímavého kulturního místa je Vaší volbou, Birmingham Vás nezklame. Jeho moderní ráz spojený s typickými anglickými baráčky, vodními kanály a malými útulnými hospůdkami je opravdu kouzelný.

Fakt, že Birmingham je nejmladším městem Evropy udávají také analýzy firem, kdy pozice vrcholového management zastávají velmi mladí absolventi vysokých škol. Proto uvidíte sami, že toto město nikdy nespí a je plné úžasných příležitostí. Pokud se chcete naučit něco nového, věřte, že zde se meze nekladou. Začít studovat v takovémto městě, které se neustále vyvíjí je obrovskou příležitostí pro všechny, kteří budou hledat uplatnění v dynamických oborech jako se právě na UCB vyučují.

Do Birminghamu létají přímé linky jak z Prahy, tak Bratislavy. Letiště je pouhých 15min vlakem od samého centra, kde je nejen naše univerzita, ale i ubytovací campusy pro studenty. S dopravou si tedy nemusíte dělat starosti, vše je snadné, přehledné a cenově velmi dostupné.

I když je Birmingham 2. největší město Británie velmi rychle zjistíte, že centrum města je poměrně malé a projdete ho za chvíli. Nepotřebujete proto žádné jízdenky na autobus, či tramvaj, nebo dokonce metro, které Birmingham ani nemá a můžete se naprosto spolehnout, že vše je v docházkové vzdálenosti do 15ti minut. Birmingham je zkrátka město, které Vám rychle přiroste k srdci a bude se Vám těžko odcházet. Město se také pyšní několika oceněními: Rough Guides zmiňuje Birmingham jako “World’s Top Ten Cities” v roce 2015, Group Leisure Magazine označil Birmingham jako “Best UK city to visit” .

Natwest's student living index 2016 označil Birmingham jako město, které si finančně může dovolit každý student. Ano, náklady máte o 1/3 nižší než v Londýně, přičemž minimální mzda je stále ve všech britských městech stejná.

Co tedy dodat na závěr? Nenechte se připravit o příležitost strávit Vaše studentská léta zrovna zde.

Chci se jít podívat do Birminghamu.

UCB_LOGO 2019.png