top of page

Naši studenti  
a jejich příběhy

Na UCB je celkem přes 5.000 studentů z více jak 60 krajin, multikulturní prostředí společně se silným domácím zázemím zaručuje studentům pozvolný přesun za hranice a rychlejší aklimatizaci v cizím prostředí.

Naši absolventi po skončení univerzity získávají pozice ve středním managementu, kde se seznámí s prostředím svého vybraného odvětví a dokáží se tak velmi rychle dostat na ty nejlepší manažerské pozice ve společnosti. Mnoho absolventů také zakládá svoje vlastní firmy, zpravidla na území své rodné země, a proto přináší nejen vynikající inovace ale i patřičný ekonomický benefit pro svůj stát.

VIKTOR – STUDENT OBORU EVENTS MANAGEMENT

 

Osobně si myslím, že díky UCB jsem se tak dobře uplatnil na trhu práce ihned po ukončení studia. Velký podíl na tom má zejména výrazně specifický styl výkladu učiva během přednášek. Na přednášky jsem vždycky chodil rád, protože jsem si většinou odnesl cenné informace do života. UCB mě naučilo, jak nejlíp vyhledat správné, a především věcné údaje prakticky ke všemu, co potřebuji k vykonávání svého povolání. Interaktivní zkoušky, zábavné prezentace

a především skvělý kolektiv učitelů mi pomohli v dokončení vysokoškolského studia doslova rychlostí blesku.

Všem, co o studiu uvažují bych jen doporučil, aby se nebáli zkusit obor co je láká, protože UCB nabízí spoustu zajímavých oborů se skvělým uplatněním po studiu. Je důležité si zvolit obor podle toho, čím se člověk chce zabývat i po škole, ale nutně to nemusí být to primární při výběru oboru. Z vlastní zkušenosti vím, že spousta oborů na sebe navazují a je mezi nimi určitá vzájemná vazba. Díky tomu jsem se naučil vnímat i jiné obory, které například navazují s mojí specializací a později jsem to použil i v praxi. Díky UCB jsem nezískal jenom titul, ale především jsem se stal profesionálem v oboru a cítím, že to k něčemu vážně bylo.

Vik.jpg

PETR – STUDENT OBORU EVENTS MANAGEMENT 

Podle mě je největší rozdíl mezi studiem na UCB a českými univerzitami to, jakou formou probíhají zkoušky. Neměli jsme žádné ústní zkoušky, před kterými bychom museli ležet týdny v knížkách, ale měli jsme je formou esejí, reportů, skupinových prezentací a simulací.

Po čase jsem se naučil, jak hledat potřebné informace buď z knih, nebo na internetu a i to, jak je správně podat, aby to dávalo smysl v textu. Během skupinových prezentací jsem se zase naučil, jak komunikovat s týmem tak, abychom doručili potřebnou prezentaci na té nejlepší možné úrovni a také jí jako tým správně odprezentovat. Díky simulacím jsem se naučil lépe vžít do situace a představit si lépe problémy, které se potřebují vyřešit a také ze mě odpadl ostych hrát před skupinou spolužáků a profesorů někoho jiného. Avšak tohle všechno jsem si plně uvědomil až po tom, co jsem úspěsně dokončil studium a začal si hledat práci. Na většině pohovorů, kterých jsem se zučastnil, po mně chtěli, abych si připravil prezentaci a čerpal informace z několika zdrojů. Následovaly simulace situací, které mohou během dané práce nastat.

Myslím si, že jsem měl před jinými uchazeči o pozici velkou výhodu, protože jsem na tyto situace byl zvyklý a dokázal se připravit jak nejlíp to šlo a to jenom díky UCB.

104447801_264465864968650_87337648662396

Daniel – STUDENT OBORU MARKETING WITH EVENT MANAGEMENT

Je to zvláštní a třeba mi to nebudete ani věřit, ale nejen že jsem o studiu v zahraničí

nikdy neuvažoval, vlastně mě taková možnost studia vůbec nikdy nenapadla.

University College Birmingham jsem v podstatě také našel úplnou náhodou anebo si

tahle škola našla mě, teď už si nevzpomínám.

Dozvěděl jsem se o UCB na veletrhu vysokých škol, kde jsem pracoval se svými přáteli

ze školy. V té době jsem už měl po maturitě, ale se svojí tehdejší školou jsem úplně

spokojený nebyl, nicméně o změně školy jsem tak úplně neuvažoval. Na veletrhu jsem

potkal spoustu mladých lidí, kteří zastupovali svoji vysokou školu, ale studenti z UCB

mě něčím zaujali více než ostatní. Byli tak trochu zvláštní. Jiní!

Nezjistil jsem, kolik kreditů potřebuji získat v prvním semestru nebo jak nudné některé

z přednášek jsou a jak prakticky zbytečné je tam chodit.

Vyprávěli mi svoje vlastní příběhy o životě ve Velké Británii a studiu na univerzitě, čímž mě myšlenka studovat v zahraničí, respektive na UCB úplně pohltila.

O podání přihlášky jsem tak ani vteřinu nepřemýšlel, zároveň jsem ale nebyl přesvědčen, že zrovna mě něco takového může vyjít. Ale klaplo to, vzali mě!

Nejdříve jsem měl hrůzu úplně ze všeho a myslel jsem si, že mám taky proč. Sarah, moje budoucí spolužačka, totiž byla naprosto ve všem klidná a tak jsem se domníval, že musím mít strach i za ni. Stále a pořád dokola jsem přemýšlel         nad tím, jak zaplatím studium, kde budu bydlet, kde vezmu peníze na život v Anglii, jak si seženu práci, jak sbalím celý svůj život do jednoho kufru na 8 kg a jak se vůbec dorozumím, jako kdybych se angličtinu nikdy neučil. Jednoho dne za mnou ale přišla máma s informací, že mi konečně vybrala, jaké povlečení si zabalím s sebou do kufru. Tehdy se to asi všechno zlomilo a uvědomil jsem si, jak vtipně to někdy musí vypadat. Naučil jsem se od Anet také jednu zásadní věc, že není potřeba hledat a vytvářet problémy, ale pokud nějaké vzniknou, je důležité na ně najít řešení.

Člověk by měl být optimista, protože nic přece není neřešitelné.

Nebudu vám lhát, ještě pořád mám trochu strach. Bojím se především neznáma, což je doufám naprosto normální             a běžné. Začínám ale vše brát jako výzvu a těším se na nový život plný britského dobrodružství, deště a jídla bez chuti jako brummie.

Daniel

HONZA – STUDENT OBORU BUSINESS ENTERPRISE

 

University College Birmingham je univerzita ve Velké Británii, která se zaměřuje na mnoho oborů od kulinářství až po business. Zprvu mě velice zaujala prezentace na naší střední škole, která o škole prozrazovala, že to bude něco víc než jen studium na typické „vejšce“. V prezentaci jsem slyšel pojmy o kterých jsem si myslel, že jsou nemožné. Škola a zábava? Praxe místo teorie? Individuální přístup ke studentům, prostě jedna velká rodina? Přišlo mi to neskutečné a to byl důvod, proč jsem se rozhodl vydat na den otevřených dveří přímo do sídla školy, v Birminghamu.

honza-pic-300x203.png

Hned ze začátku se mi líbila celková atmosféra, nádech a „drive“ kterým se škola prezentovala. Vyslechl jsem si přednášky jak od samotných kantorů, tak i od studentů. Celý zájezd mě rozhodl zamyslet se nad sebou a už v ten moment co jsem seděl v letadle domů mi bylo jasné, že tohle je ta cesta. Ne pofiderní studium na vysoké v ČR, jež se prezentuje velice kvalitně, ale ve výsledku je to naprostý opak. Po prvním měsíci na UCB jsem se už plně aklimatizoval, školu mám 3x týdně, aktivně si hledám práci ve svém oboru a hraji baseball. Město a nejen univerzita, mě přivítalo velice kladně. Všichni jsou milí, ochotní a tvoří výborný celek. O studenty se všichni starají jako o vlastní děti a cítíte, že Vám opravdu nic nechybí. Díky baseballovému teamu Birmingham Bandits jsem se již podíval do měst jako je Londýn, Liverpool nebo Manchester.  Můj kolega co studuje jiný obor zase poletí se svou skupinou do Španělska, je tu toho opravdu mnoho. Je to velká výzva a motivace, které se nehodlám pustit.

UCB přivedla do mého života úplně nový nádech a motivaci. A Jaká je moje motivace? Najít si práci/brigádu v oboru, začít na menších příčkách a stát se manažerem. Přejít jakoukoliv překážku, jež budu mít v cestě a nikdy se neohlídnout zpět.

UCB mi k tomu pomůže na 200% a já nemůžu říct nic jiného než, že jsem připravený na dlouhou a zajímavou životní cestu.

MARTINA – STUDENTKA OBORU HOSPITALITY AND TOURISM MANAGEMENT


Vypadá to jako velký krok. Ze všech stran na vás doléhají hlasy známých i cizích lidí, zda to má vůbec cenu jezdit pryč od rodiny, přátel, pohodlného života. Ale když tohle překonáte, když všechny ostatní hlasy necháte za sebou a budete následovat pouze jediný – hlas svého srdce, teprve pak poznáte, jak velkou hodnotu má studium tady, na UCB. Zrovna dnes jsem hovořila se svou chorvatskou spolužačkou a kamarádkou o jejím životním příběhu, o tom, jak pracovala o prázdninách dva měsíce, aby se její sen, studovat v Anglii, na UCB, naplnil, o tom, jak jí v její vesnici přátelé a dokonce i lidi, které vůbec neznala, říkali své názory na studium v zahraničí, o tom, jak ztratila pár přátel a získala mnoho dalších. A jak jsem jí tak poslouchala, uvědomila jsem si jedno: Máme sen, je to hodnotný sen a stojí za to za něj bojovat, ať už to bude zlepšováním prospěchu ve škole, prací na částečný úvazek k získání financí na ubytování či prostým opakováním faktu, že věříme sami v sebe a cizí závist nás nemůže rozhodit a dostat na kolena.

Martina-pic.png

Ať už jste se o této univerzitě dozvěděli náhodou a chcete zkusit život jinde než v Čechách nebo na Slovensku, nebo vám prostě nesedí české vysoké školy a chcete vyzkoušet jiný typ vzdělání, je to jedna z nejlepších šancí, která vás mohla potkat. Mé semináře tady jsou vedené lidmi, kteří jsou zapálení pro Cestovní ruch a hotelnictví (tento obor studuji) a jejich entuziasmus a milé otázky v hodinách na téma designu, reklamy nebo třeba kvality chuti v podniku, kavárně a restauraci, kterou denně vídám na ulici, třeba tady v Birminghamu, jsou pro mě osvěžující, neboť takový typ studia jsem dosud nezažila.

Projekty, které vytváříme ve dvojicích v předmětu Destinace cestovního ruchu, jsou živé, nápadité a při sestavování naší fiktivní, roční cesty po světě s omezenými financemi si užijeme spoustu zábavy, nejenom se spolužáky, ale i s profesory. Ve všech oborech je alespoň jeden den v týdnu volný a hodiny nezačínají dřív než v 9:00.

Své vyprávění bych ukončila asi takto:

Každé ráno, když jdu do školy, jsem šťastná ze svého rozhodnutí studovat právě tady, na University College Birmingham.

JIRKA – STUDENT OBORU SPORT MANAGEMENT 

PROČ UCB? Jednoduchá odpověď, je to škola, kterou v Česku nenajdete.

Jsem tady 4 týden a vždy mě tady něco překvapí. Profesoři, studenti ale i lidi ve městě se tady neustále smějí, není hodina, aby někdo nepronesl něco srandovního a celá třída by nedostala záchvat smíchů.

Ve škole jsem zatím potkal jenom lidi, kteří mi se vším pomohli, když jsem něco hledal což podle mého někde jinde na světě jen tak není. Přijel jsem do Birminghamu s pocitem že to snad nějak zvládnu, první týden byl klidný, když nám ukazovali vše, co budeme potřebovat. Rozumět jim dalo docela zabrat, protože to je jiná angličtina než tu kterou jsem slýchával na škole v Česku. Další týdny už začali být více v klidu, jelikož jsem se dostával do té „jejich“ angličtiny, ale dá to zabrat.
Ve škole je to v pohodě, jelikož každý den mám jeden předmět a mohu se připravovat vždy jen na jeden předmět, což podle mě je super. Eseje na které máme podle mě dost času jsou přiměřeně obtížné na vysokou školu. A učitelé nás nabádají, ať za nimi chodíme a radíme se s nimi jak by jsme to mohli vylepšit nebo změnit. Škola nabízí mnoho co studenti mohou dělat ve volném čase např. jsou tady různé sportovní týmy, které jsou vedeny výbornými trenéry, kteří

Jirka-pic-200x300.png

vědí o tom sportu opravdu všechno. Spousta školních akcí kde se můžete seznamovat a mnoho dalšího.

 

A proč Birmingham?Je to město, které je neskutečně krásné a má své tajemství a kouzla, každého ohromí něco jiného. A ten kdo má rád nákupy tak tu bude ve svém živlu.

Tohle je můj příběh. Když budete mít nějaké otázky, napište mi, rád Vás tu uvidím příští rok 🙂

bottom of page