Školné

UCB je státní institucí a bakalářský rok studia stojí 9250,- liber ročně. Britská vláda poskytuje studentskou půjčku evropským studentům pro nástup v lednu 2021.

 

Od září 2021 se školné zvyšuje na 12 500,- liber ročně a to bez čerpání britské půjčky.

Vaše hranice splácení je 25 000 liber ročně (při pobytu v UK), což je přibližně 60 416,- Kč hrubého měsíčně (při kurzu 29,-Kč/libra). 

Pokud se přestěhujete do České republiky, hranice splácení je stanovená okolo 36 000,- Kč hrubého měsíčně a na Slovensku je to přibližně asi 1450,- Euro měsíčně. 

Standartní bakalářské studium trvá 3 roky. Studenti, kteří se rozhodnou studovat obory hotelnictví či kulinářství, budou studovat 4 roky. Během roku navíc budou vykonávat zahraniční pracovní stáž, kde jsou zaměstnáni jako standartní zaměstnanci, proto jsou i tak platově ohodnoceni. Tento rok studenti školné nehradí. Studenti mají možnost jít na stáž do různých zemích světa.

Student, který má občanství v EU může o tuto půjčku žádat na základě vyplnění žádosti a doložení občanského průkazu. Tyto administrativní úkony Vám pomůžeme vyřešit. 

 

Podmínky půjčky jsou stanovené tak, že studenti půjčku začnou splácet, až jakmile dosáhnou určeného výdělku v zemi, ve které se nachází. 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, nebo navštivte odkaz na oficiální stránky britské vlády: Undergraduate loan

UCB_LOGO 2019.png