top of page
UCB škola venku.jpeg
UCB holky.jpeg

Ohodnocení UCB

 

 

 

POSLÁNÍ UCB

 

Podporovat a poskytnout příležitost k účasti v procesu učení, s ambicí a odhodláním uspět a vytvořit studijní komunity, které splňují různorodé potřeby našich studentů, ekonomiky a společnosti jako celku.

V minulosti se UCB zařadila do TOP 20 univerzit světa díky hodnocení jejich studentů.

 

V květnu 2022 UCB vyhrála ocenění „University of the Year & Students Support in the 2022 Whatuni Student Choice Awards (WUSCA)“.

Toto ocenění je velmi prestižní, a to především z důvodu, že je postaveno pouze na základě hodnocení studentů.

UCB byla také zařazena do užšího výběru do kategorií Students’ Union, Career Prospects, Lecturers and Teaching Quality a Facilities – což prokázalo její odhodlání k dokonalosti ve vysokoškolském vzdělávání.

 

Studenti oceňují přístup lektorů, přínos učiva a jejich uplatnění po skončení univerzity. Nejvíce si však pochvalují, že možnost pracovat během studia, což jim nejen zajišťuje trvalý příjem, ale i zdokonalování se a budování si vlastního, silného profilu. Tyto výsledky jsou pro nás velmi důležité, neboť právě spokojenost studentů v celosvětovém měřítku je jasným důkazem, že univerzita odvádí svoji práci s profesionálním nasazením.

 

V lednu 2016 jsme získali ocenění: “Excelentního centra“ od profesionální UK organizace “The Institute of Travel & Tourism“.

Tato organizace dává svoje ocenění pouze v případě, že dané instituce opravdu velmi blízce a profesionálně pracují s odvětvím. UCB se pyšní tímto statusem v oborech tourism, aviation, hospitality a events.

   

V roce 2012 organizace Ofsted, která reportuje parlamentu o činnosti institucí zabývající se vzděláním v různých sférách a v různých věkových kategoriích, udělila UCB nejvyšší stupeň hodnocení za vzdělání studentů, vyučující metody, management, leadership a zabezpečení univerzity. V tomto roce byl zároveň státním orgánem Privy Council udělen University College Birmingham titul samostatné instituce.

Ocenění UCB – historická křivka

1996

UCB je jmenována jako nejlepší vysoká škola podle takzvaného Further Education Funding Council.

1998

UCB dostala takzvanou “ Queen's Anniversary Prize “ za vyšší vzdělání, jakož i za bakalářské vzdělání v oborech vzdělávání a trénink v oblastech hotelnictví a cestovního ruchu. UCB byla označena jako “centrum excelence “ Tohle je známkou, že úzká spolupráce mezi akademickou výukou a prací v oborech přináší opravdu nejlepší výsledky v mezinárodním trhu.

2006

UCB získává cenu “vynikající instituce ve všech oblastech, které nabízí“ organizací zvané Ofsted.

Udělen status Beacon – označení excelence a inovace v sektoru vzdělávání a dovedností.

queens-anniversary-prize-logo.jpg

2007

V tomto roce byl státním orgánem Privy Council udělen University College Birmingham titul samostatné instituce.

2012

UCB je znovu posouzena jako jedna z nejlepších organizací.

Udělen titul Univerzity organizací Privy Council. 

qaa-quality.jpg

2014

Udělena cena "Investors in People Gold Accreditation" pro management a rozvoj zaměstnanců.

2015

Hospitality Assured 2015 "UCB získává cenu za" Nejinovativnější způsob použití standardní ceny – poskytující soulad a kvalitu napříč množstvím služeb poskytovaných univerzitou.

iip-award-brand-mark-gold.jpg

2017

UCB získává TEF Stříbrné ocenění

tef-silver-logo-rgb-Cropped-200x74.jpg

2022

University of the Year and Student Support in the 2022 Whatuni Student Choice Awards (WUSCA)

bottom of page