Školné

Všechny státní školy v Británii se musí platit, proto však britská vláda poskytuje studentskou půjčku evropským studentům, tak aby vzdělání pro ně bylo dostupné. Bakalářský rok studia na UCB stojí 9250,- liber ročně. Naše univerzita je státní institucí a školné studentů se investuje do neustálého zlepšování prostředí, ve kterém se pohybují.

Student, který má občanství v EU může o tuto půjčku žádat na základě vyplnění žádosti a doložení občanského průkazu. Tyto administrativní úkony Vám pomůžeme během dubna a května vyřešit. Pokud byste chtěli ke studiu nastoupit v únoru 2019, je nutné o půjčku zažádat nejpozději v během listopadu 2018.

Podmínky půjčky jsou stanovené tak, že studenti půjčku začnou splácet, až jakmile dosáhnou určeného výdělku v zemi, které se nachází. Například, zůstanete-li po skončení univerzity v UK, Vaše hranice splácení je 25 000 liber ročně, což je přibližně 725 000,- /60 416,- Kč hrubého měsíčně (při kurzu 29,-Kč/libra). 

Pokud se přestěhujete do Čech, hranice splácení je stanovená okolo 36 000,- Kč hrubého měsíčně a na Slovensku je to přibližně asi 1450,- Eur měsíčně. 

Standartní bakalářské studium trvá 3 roky. Studenti, kteří se rozhodnou studovat obory hotelnictví či kulinářství, budou studovat 4 roky. Během roku navíc budou vykonávat zahraniční pracovní stáž, kde jsou zaměstnáni jako standartní zaměstnanci, proto jsou i tak platově ohodnoceni. Tento rok studenti školné nehradí. Studenti mají možnost jít na stáž do různých zemích světa jako jsou například USA, Čína, Taiwan, Itálie, Francie, Španělsko, Anglie a jiné.                                   Všechny administrativní úkony zařizuje pro studenta univerzita.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, nebo navštivte odkaz na oficiální stránky britské vlády: Undergraduate loan

Od června 2016 mají studenti možnost požádat si také o britskou půjčku na magisterské studium v hodnotě až 10,000 liber. Celé magisterské studium na naší univerzitě stojí  6 000 liber. Tato půjčka se začne splácet až po studiu a to v případe, že student vydělává nad 21,000 liber ročne (v UK). I poté je to pouze 6% z toho co vydělá nad danou částku. Více info se dozvíte zde: Master loan