Školné

Všechny státní školy v Británii se musí platit, proto však britská vláda poskytuje studentskou půjčku evropským studentům, tak aby vzdělání pro ně bylo dostupné. Bakalářský rok studia na UCB stojí 9076,- liber ročně. Naše univerzita je státní institucí a školné studentů se investuje do neustálého zlepšování prostředí, ve kterém se pohybují.

Student, který má občanství v EU může o tuto půjčku žádat na základě vyplnění žádosti a doložení občanského průkazu. Tyto administrativní úkony Vám pomůžeme během dubna a května vyřešit. Pokud byste chtěli ke studiu nastoupit již v únoru, je nutné o půjčku zažádat nejpozději v lednu 2017.

Podmínky půjčky jsou stanovené tak, že studenti půjčku začnou splácet, až jakmile dosáhnou určeného výdělku v zemi, které se nachází. Například, zůstanete-li po skončení univerzity v UK, Vaše hranice splácení je 21 000 liber ročně, což je přibližně 672 000,- /56 000,- Kč hrubého měsíčně (při kurzu 32,-Kč/libra). 

Pokud se přestěhujete do Čech, hranice splácení je stanovená okolo 34 000,- Kč měsíčně a na Slovensku je to přibližně asi 1245,- Eur měsíčně. V případě že takové sumy nikdy nedosáhnete, půjčku nikdy nesplatíte a Vaše dlužná částka za studium tak propadá na dluh britského státu.

Standartní bakalářské studium trvá 3 roky. Studenti, kteří se rozhodnou studovat obory hotelnictví, mají možnost si vybrat program, který trvá 4 roky. Během roku navíc budou vykonávat zahraniční pracovní stáž, kde jsou zaměstnáni jako standartní zaměstnanci, proto jsou i tak platově ohodnoceni. Tento rok studenti školné nehradí. Studenti mají možnost jít na stáž v různých zemích světa ako sú například USA, Čína, Taiwan, Itálie, Francie, Španělsko,Anglicko a mnohé jiné. Všechny administrativní úkony zařizuje pro studenta univerzita.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, nebo navštivte odkaz na oficiální stránky britské vlády: Undergraduate loan

Od června 2016 mají studenti možnost požádat si také o britskou půjčku na magisterské studium v hodnotě až 10,000 liber. Celé magisgterské studium na naší univerzitě stojí  5 000 liber. Tato půjčka se začne splácet až po studiu a až v případe, že student vydělává nad 21,000 liber ročne (v UK). I poté je to pouze 6% z toho co vydělá nad danou částku. Více info se dozvíte zde: Master loan